Dieta Diety błyskawiczne Diety inne

Szybka dieta

10 kg mniej dzięki szybkiej diecie

Czy istnieje szybka dieta, dzięki której ekspresowo stracisz kilka centymetrów z talii? Jest to możliwe, co więcej nie trzeba wcale rezygnować z jedzenia. Wystarczy wybierać mądrze i zwrócić uwagę na to, aby pić dużo wody.

Pierwszą zasadą, o jakiej musisz pamiętać to częste posiłki. Absolutnie nie wolno się głodzić. Jedząc małe porcje, co 3 godziny, unikniemy wzdęcia brzucha i przyśpieszymy proces trawienia. Ostatni posiłek powinien być spożyty na ok. 1,5-2 h przed zaśnięciem, najlepiej, aby była to lekka surówka lub chudy nabiał.

Proces chudnięcia polega głównie na tym, aby w jednym posiłku nie łączyć protein z węglowodanami. Jeśli masz ochotę na jaja, to zjedz je bez bułki. Zastąp je solidną porcją świeżych warzyw. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby następny posiłek składał się z grzanek z nisko słodzonym dżemem.

Jeśli chcesz szybciej pozbyć się kilku kilogramów, zwróć uwagę na to, w jakim czasie najlepiej spożywać konkretną grupę pokarmową. Na strawienie węglowodanów potrzeba max. do 2 godzin. Dlatego też wszelkie owsianki, ciemne pieczywo czy owoce zjadamy od rana do południa. Następnie przestawiamy się na białka i zdrowe tłuszcze, które trawią się nawet 4h. Obiad może składać się z ryb czy drobiu i sałatki.

Ważne:

Część warzyw, np. strączkowe i bulwiaste rozkładają się na cukier; powinny, więc być spożywanie do południa.
Przyjmowanie dużej ilości płynów pomoże Ci pozbyć się opuchlizny i poprawi krążenie krwi. Jedną z głównych korzyści, jakie czerpiemy z picia dużej ilości czystej wody to oczywiście wygłuszenie uczucia głodu. Jest to niezwykle pomocne wówczas, kiedy nasze posiłki nie będą już tak obfite, jak wcześniej.

Szybka dieta wyklucza takie produkty jak węglowodany proste: białe pieczywo czy makarony, słodycze, alkohol, fast-foody i tłuste mięso.

Trzymając się wszystkich powyższych wytycznych, możemy spodziewać się utraty nawet 3 kg w ciągu tygodnia. Tak skomponowana szybka dieta jest na tyle zdrowa, że może być z powodzeniem kontynuowana nawet przez miesiąc. Po tym czasie należy zadbać, aby bardzo powili wprowadzać „zakazane” pożywienie.

DietaTop.pl

Odchudzasz się i szukasz rzetelnych informacji na temat diet? Na DIETA TOP znajdziesz wszystkie niezbędne dane – od ilości kalorii w danym produkcie, po szczegółowe jadłospisy oraz opisy różnych diet. Teraz będziesz mogła wybrać najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie się.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!