Dieta Diety błyskawiczne

Skuteczne diety

Skuteczne diety

Skuteczne diety

W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na odchudzanie. W tym nadmiarze, często sprzecznych informacji, trudno jest się odnaleźć.

Skuteczne dietySkuteczne diety – W pewnym momencie sami nie wiemy, czy to co czytamy ma sens. Poniżej przedstawione zostaną uznane za skuteczne dity.

Które diety są skuteczne?

Skutecznych diet w rzeczywistości jest niewiele. Są jednak takie, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Należą do nich:

  • dieta Dukana: inaczej nazywana dietą proteinową. Główne zasady takiej diety to spożywanie produktów, które zawierają dużą ilość białka, a ograniczenie tych, które są wysoko-tłuszczowe oraz węglowodanów,
  • dieta South Beach: tutaj chodzi o spożywanie produktów o niskim poziomie glikemicznym, czyli takie, które powodują wolniejszy wzrost poziomu glukozy we krwi, czego wynikiem jest utrzymywanie się przez dłuższy czas uczucia sytości,
  • dieta 1000 kalorii: polega na spożywaniu produktów, których łączna wartość kalorii nie przekracza 1000,
  • dieta Atkinsona: stosując tą dietę powinno się spożywać jak najwięcej tłuszczów i białka, ograniczając spożycie węglowodanów,
  • dieta Cambridge: tutaj chodzi o spożywanie produktów, których łączna wartość kalorii nie przekracza 500.

Wymienione powyżej przykłady skutecznych diet nie są bez wad. W zasadzie każda z nich powoduje skutki uboczne.

Skuteczna dieta – niepożądane efekty

W zasadzie każda dieta może okazać się dla nas dietą skuteczna. Problem jest jednak inny. Każda z nich może wywoływać skutki uboczne. Co to oznacza? Dosłownie znaczy to, że podczas stosowania diet, nie dostarczamy do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych. Niepożądanym efektem może być wypadanie włosów, większa łamliwość paznokci. To jednak nie wszystko. Źle zastosowana dieta może prowadzić do poważnych chorób. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się hospitalizacja.

Odchudzanie z głową

Pamiętaj, że należy odchudzać się tak, aby nie zniszczyć swojego zdrowia. Możesz wypróbować nawet wszystkie podane diety skuteczne. Ważne jest, aby przerwać ją w momencie wystąpienia efektów niepożądanych. Po odpowiedniej przerwie można spróbować zastosować inną dietę, która może okazać się w naszym przypadku dietą skuteczną.

DietaTop.pl

Odchudzasz się i szukasz rzetelnych informacji na temat diet? Na DIETA TOP znajdziesz wszystkie niezbędne dane – od ilości kalorii w danym produkcie, po szczegółowe jadłospisy oraz opisy różnych diet. Teraz będziesz mogła wybrać najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie się.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!