Kategoria - Diety weglowodanowe

Dieta węglowodanowa

Dieta węglowodanowa to dieta, która opiera się na spożywaniu określonej liczby węglowodanów. Stosując tą dietę nie zwraca się uwagi na to, ile się je, ale na jakość spożywanych produktów.

Przy diecie węglowodanowej niewskazane jest spożywanie słodyczy oraz produktów o wysokim indeksie glikemicznym, czyli składników, które powodują niski wzrost poziomu cukru we krwi. Do takich produktów zaliczyć można jajka, ryby, owoce morza, wołowinę, grzyby, owoce: truskawki, maliny, wiśnie, gruszki, mandarynki, warzywa: kalafior, cebule, cukinie, kapuste, szpinak.

Węglowodany są podstawowym składnikiem odżywczym. Należy jednak pamiętać, że ich nadmiar szkodzi. Dokładniej mówiąc, wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego. W praktyce oznacza to powstanie tkanki tłuszczowej i przytycie. W związku z tym stosując dietę węglowodanową należy szczególnie uważać. Dieta węglowodanowa zalecana jet osobom aktywnym fizycznie i chorym na cukrzycę. Jeśli chodzi o tą drugą grupę osób to należy pamiętać, że diabetycy powinni utrzymywać szczególny rodzaj diety.

Dieta Diety weglowodanowe

Dieta Kwaśniewskiego

Jedz tłusto i chudnij Dieta Dr. Kwaśniewskiego często mylona jest z dietą kapuścianą. Tak naprawdę, oba te plany żywienia niewiele mają ze sobą wspólnego. W diecie Kwaśniewskiego, znanej też pod nazwą „dieta optymalna”, spożywa się z dużą ilości produktów tłustych. Głównym...

Czytaj więcej
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!