Kategoria - Diety dla kobiet w ciąży i mam

Diety dla kobiet w ciąży i mamy

Diety dla kobiet w ciąży i mam – kategoria została stworzona z myślą o przyszłych lub świeżo upieczonych mamach. W ich przypadku prawidłowe odżywianie się jest bardzo ważne. Również dla dziecka.

Tutaj należy zaznaczyć, że diety dla kobiet w ciąży i mam znacznie różnią się od siebie. Kobiety w ciąży mogą jeść w zasadzie to, co chcą. Większych ograniczeń nie ma.

Zakazane jest spożywanie alkoholu i palenie papierosów – może negatywnie wpływać na płód. Tak samo jest w przypadku leków. Zażycie jakiegokolwiek preparatu powinno być skonsultowane z lekarzem.

Kobiety powinny przez cały okres ciąży spożywać środki witaminowe zalecone przez specjalistę. Poza tym powinny pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów, dostarczania do organizmu witamin i innych składników odżywczych. W przypadku świeżo upieczonych mam, szczególnie tych karmiących piersią, obowiązują dość restrykcyjne zalecenia. Początkowo mogą spożywać wyłącznie określone produkty, stopniowo rozszerzając menu. Diety dla kobiet w ciąży i mam mają jedną wspólną cechę – muszą opierać się wyłącznie na zdrowych produktach, być zróżnicowane i dobrze zbilansowane.

Dieta w ciąży
Dieta Diety dla kobiet w ciąży i mam

Dieta w ciąży

Dieta w ciąży Dieta w ciąży nie powinna radykalnie różnić się od tego sposobu, w jaki żywiłaś się wcześniej. Dietetycy zalecają jedynie wyeliminować niektóre potrawy i wzbogacić swoje menu w nowe składniki, które zapewnią optymalny wzrost dziecku. Dieta w ciąży – czego nie wolno...

Czytaj więcej
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!