Kategoria - Diety białkowe

Dieta białkowa

Dieta białkowa należy do najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych diet. Dlaczego cieszy się taką popularnością? Niewątpliwe przyczynia się do tego fakt, że stosując dietę białkową można osiągnąć fantastyczne efekty w bardzo krótkim czasie.

Jak sama nazwa wskazuje, dieta białkowa przede wszystkim polega na dostarczaniu dużej ilości białka do organizmu. Produkty bogate w białko powodują u jedzącego poczucie sytości.

Główną zaletą diety białkowe jest szybka utrata zbędnych kilogramów. Efekty widoczne są niemal od razu. Należy pamiętać o tym, że białko jest jednym z głównych budulców mięśni. Na dietę białkową mogą więc przejść również osoby, którym zależy na zbudowaniu masy mięśniowej.

Dieta białkowa ma kilka wad. Przede wszystkim wpływa negatywnie na pracę nerek oraz układu krążenia. Osoby , które mają problemy z nerkami lub chorobami układu krążenia nie powinny przechodzić na dietę białkową.

Dieta Diety białkowe

Dieta wysokobiałkowa

Dieta wysokobiałkowa nie tylko dla sportowców! Dieta wysokobiałkowa, znana również pod nazwą „dieta proteinowa”, zyskała ogromną sławę dopiero w ostatnich latach, kiedy mięso i ryby przestały być towarem luksusowym. Zmiana nawyków żywienia i wprowadzenie dużej ilości drobiu do naszej...

Czytaj więcej
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!