Dieta Diety - a ilość kalorii Diety dla mężczyzn Diety na siłownię

Dieta na masę

Dieta na masę, nie tylko dla mężczyzn

Badania pokazują, że ponad 40% kobiet permanentnie się odchudza. U mężczyzn, możemy zauważyć sytuację odwrotną. Szczególnie panowie młodzi, zastanawiają się, w jaki sposób przybrać na masie. Co jeść i w jakiej kombinacji, aby efekty diety były najlepsze?

Myli się ten, kto twierdzi, że jedyne, co trzeba robić to spożywać więcej kalorii. Owszem, zwiększenie podaży kalorycznej to podstawa, bez której, twoje ciało nie ruszy z miejsca. Dietetycy przestrzegają przed chodzeniem na skróty. Zjedzenie dużego burgera może ma tyle samo kalorii, co miska ryżu z połową parowanego kurczaka, ale z pewnością nie pomoże nam w zbudowaniu ładnej sylwetki. Jeśli twoja standardowa dieta wynosi ok. 2200 kcal, zwiększ spożywanie białka, wyeliminuj cukry proste i tłuszcze zwierzęce tak, aby suma kalorii wynosiła 2700.

Stosowanie diety na masę polega przede wszystkim na odpowiednim wybieraniu źródła energii. Pożywienie kalorycznie skondensowane i zawierające pełnowartościowe składniki odżywcze pozwoli nam na łatwiejszy anabolizm mięśni. Nasze pożywienie powinno składać się z chudego białka i węglowodanów złożonych i dobrych tłuszczy. Na czas stosowanie diety należy bezwzględnie zapomnieć o piciu alkoholu czy stosowaniu odżywek psychoaktywnych.

Posiłki nie powinny być duże, dlatego też należy jeść nawet 6 razy dziennie w odstępie 2-3 godzinnym. W ten sposób stymulujemy metabolizm do lepszej pracy, co skutkuje łatwiejszym trawieniem i pozyskiwaniem składników odżywczych z treści jedzenia.

Jeśli chcesz przybrać na masie, nigdy nie zapominaj o śniadaniu. Ten posiłek pobudzi Twój organizm i da Ci porządny zastrzyk energii. Najważniejszą zasadą, jakiej należy się trzymać to spożywanie węglowodanów złożonych do godziny 13. Po tym czasie przerzucamy się na białko z ryżem, bądź z warzywami. Kolacja powinna być lekka- zamiast stałego pożywienia, można zastosować białkowy koktajl. Między głównymi posiłkami możesz pojadać zdrowe zakąski bądź orzechy. Częste picie wody i soków owocowych to warunek konieczny do tego, aby Twoje ciało działało tak, jak należy.

DietaTop.pl

Odchudzasz się i szukasz rzetelnych informacji na temat diet? Na DIETA TOP znajdziesz wszystkie niezbędne dane – od ilości kalorii w danym produkcie, po szczegółowe jadłospisy oraz opisy różnych diet. Teraz będziesz mogła wybrać najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie się.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!