Dieta Diety weglowodanowe

Dieta Kwaśniewskiego

Jedz tłusto i chudnij

Dieta Dr. Kwaśniewskiego często mylona jest z dietą kapuścianą. Tak naprawdę, oba te plany żywienia niewiele mają ze sobą wspólnego. W diecie Kwaśniewskiego, znanej też pod nazwą „dieta optymalna”, spożywa się z dużą ilości produktów tłustych.

Głównym celem tej diety jest pobudzenie metabolizmu tak, aby organizm w przyszłości nie magazynował energii, ale spalał ja na bieżąco. Dobrze ułożony jadłospis sprawia, że podczas diety Kwaśniewskiego wcale nie myślimy o jedzeniu. Posiłki są syte, dlatego tez wcale nie odczuwamy tego, że jesteśmy na diecie odchudzającej.

Nasze dania będą składać się ze smażonego białka i małej ilości węglowodanów. W czasie dnia powinniśmy spożyć aż 3 tłuste posiłki. Nie wolno kończyć ich deserem ani nie przegryzać między nimi żadnych przekąsek. Twórca diety, lekarz medycyny dr. Kwaśniewski twierdzi, że spożywanie dużej ilości smalcu, wieprzowiny i tłuszczów roślinnych nie jest szkodliwe, o ile ograniczy się węglowodany. Dieta wysokotłuszczowa sprawia, że skóra starzeje się wolniej. To dzięki zawartemu w przetworach mięsnych kolagenie, z którego syntezą, w miarę upływu czasu nasz organizm radzi sobie coraz gorzej.

Polecane produkty

  • Sery, w tym pleśniowe
  • Do 3 jaj na dzień
  • Podroby
  • Tłuste mięso- wieprzowe, wołowe, drób, ryby, smalec
  • Tłusty nabiał- pełne mleko, śmietana
  • Orzechy
  • Woda, herbatki ziołowe
  • Warzywa o niskim indeksie glikemicznym
  • Grzyby

Badania pokazują, że utrata wagi waha się od 3-5 kg miesięcznie. Jak w przypadku wielu kontrowersyjnych diet, tak i w diecie Kwaśniewskiego można zauważyć, że przedłużone stosowanie terapii może doprowadzić do wielu niebezpiecznych schorzeń. Wzrost poziomu złego cholesterolu i podwyższenie ryzyka wystąpienia stanu przedzawałowego to tylko niektóre z nich.

Dieta Kwaśniewskiego zalecana jest osobom, które nie mają problemów z ciśnieniem krwi i cieszą się dobrym zdrowiem. W żadnym wypadku nie jest to dieta lecznicza, ciężkie potrawy mogą wręcz negatywnie wpłynąć na pracę wątroby.

DietaTop.pl

Odchudzasz się i szukasz rzetelnych informacji na temat diet? Na DIETA TOP znajdziesz wszystkie niezbędne dane – od ilości kalorii w danym produkcie, po szczegółowe jadłospisy oraz opisy różnych diet. Teraz będziesz mogła wybrać najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie się.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!