Dieta Diety błyskawiczne Diety oczyszczające Diety owocowe

Dieta Jabłkowa

Dieta Jabłkowa na doraźną pomoc w problemach trawiennych

Dieta jabłkowa powinna być stosowana przede wszystkim wówczas, kiedy zależy nam na oczyszczeniu ciała i odciążeniu przepracowanemu układowi trawiennemu.

W tym wypadku redukcja wagi jest jedynie miłym bonusem. Dietetycy twierdzą, że każda dieta owocowa „mono” ma silne działanie detoksykacyjne. Układ trawienny jest odciążony i ciało ma szansę powrócić do optymalnego funkcjonowania.

Dlaczego jabłka?

Jabłka są owocem lokalnym, który ma cudowne działanie łagodzące cały przewód trawienny. Zaraz po cytrynie, jabłka zawierają potężną dawkę antyutleniaczy i cały pakiet witamin. Spożywanie samych jabłek przez kilka dni prowadzi do wydalenia zastojów wody, poprawy pracy nerek i regeneracji wątroby. Dieta jabłkowa polecana jest osobom, które zmagają się z przeziębieniem bądź infekcja górnych dróg oddechowych. Duża ilość cennej witaminy C, jak i właściwości przeciwbakteryjne sprawią, że powrót do zdrowia nastąpi dużo szybciej.

Oprócz witamin jabłka zawierają dużą ilość minerałów. Do najważniejszych należą cynk, krzem, potas i magnez.
Dietę jabłkową powinno stosować się do trzech dni. Osoby, które nie są w stanie wytrzymać tak długo na samych owocach, mogą ograniczyć kuracje do 48 godzin. Krótsza opcja pozwoli na oczyszczenie organizmu i poprawę metabolizmu. Dietetycy zalecają, aby raz w miesiącu przeprowadzić dietę jabłkową, gdyż wpływa ona korzystnie na przemianę materii i skuteczniejsze gubienie kilogramów.

Po trzydniowej diecie jabłkowej można spodziewać się nawet 5 kg mniej na wadze. Lżejsza sylwetka jest zasługa wyeliminowania zastoju wody i lepszemu opróżnieniu jelit. Podczas stosowania oczyszczającej kuracji jabłkowej można odczuwać pogorszenie się samopoczucia czy ogólne osłabienie organizmu.

Jeśli znudzą nam się jabłka surowe, możemy swoją dietę urozmaicić za pomocą innego sposobu przyrządzania jabłek. Pierwszy dzień, kiedy występują u nas problemy trawienne możemy zastosować jabłka pieczone bądź podsmażane. Podczas stosowania diety jabłkowej, należy dbać o uzupełnienie płynów, przyjąć, co najmniej 2 litry wody dziennie.

DietaTop.pl

Odchudzasz się i szukasz rzetelnych informacji na temat diet? Na DIETA TOP znajdziesz wszystkie niezbędne dane – od ilości kalorii w danym produkcie, po szczegółowe jadłospisy oraz opisy różnych diet. Teraz będziesz mogła wybrać najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie się.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!