Dieta Diety lecznicze Diety oczyszczające

Dieta Gersona

Dieta Gersona pozwala wyjść z raka

Dieta Gersona to bodajże najskuteczniejsza, naturalna metoda lecznicza. Podejście jej twórcy, nieżyjącego już dr. Gresona do leczenia chorób było zupełnie inne niż całego, konwencjonalnego środowiska medycznego.

Brak spójności wynikał z tego, iż Gerson leczył przyczyny powstawania zaburzeń pracy organizmu, a nie walczył z ich konsekwencjami. Według myśli Hipokratesa „niech pożywienie będzie twoim lekarstwem”, Gerson opracował plan żywieniowy, oparty na spożywaniu tylko tych produktów, które urodzi lokalna ziemia. Ważne jest, aby wszystkie warzywa były jak najmniej przetworzone, a jeśli stan zdrowia na to pozwala — najlepiej surowe.

Bardzo ważnym elementem diety jest picie dużej ilości świeżo wyciskanych soków, zawierających wodę strukturyzowaną. Najzdrowsze soki są te, które zawierają dużą ilość chlorofilu, chemicznie najbardziej zbliżonego do struktury naszej krwi. Dlatego też, zalecane jest „sokowanie” ciemno liściastych warzyw takich jak jarmuż czy szpinak.
Podczas diety Gersona należy odstawić wszelkie używki, łącznie ze spożywanie cukrów prostych. Słodycze, mięso i nabiał są zabronione.

Dla kogo terapia Gersona

Dieta Gersona została stworzona z myślą o ludziach, którzy cierpią na wszelkie choroby przewlekłe. Udokumentowano również wiele przypadków wyjścia z IV stadium nowotworów tylko poprzez samo stosowanie soków i uzupełnianie witamin i minerałów.

Dlaczego Chorujemy?

Przyczyną wszelkich chorób jest nieprawidłowa praca jelit spowodowana niedokwaszaniem żołądka i powolnym zaśmieceniem organizmu. Poprzez spożywanie owoców i warzyw pozwalamy organizmowi na powolne odzyskanie równowagi i stopniowemu cofaniu się stanów chorobowych. Jeśli nasze jelita będą zasiedlone przez zdrową florę bakteryjną, będą mogły skuteczniej pobierać cenne składniki odżywcze z pożywienia. Organizm będzie systematycznie wydalał toksyny i patogeny, a my będziemy mogli cieszyć się zdrowiem do późnej starości.

Dieta Gersona traktowana jest, jako doraźna pomoc przy zachwianiu pracy organizmu. Żywienie proponowane przez dr. Gersona może być stosowane tak długo, aż sytuacja kryzysowa zostanie zażegnana.

DietaTop.pl

Odchudzasz się i szukasz rzetelnych informacji na temat diet? Na DIETA TOP znajdziesz wszystkie niezbędne dane – od ilości kalorii w danym produkcie, po szczegółowe jadłospisy oraz opisy różnych diet. Teraz będziesz mogła wybrać najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie się.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!