Dieta Diety lecznicze

Dieta bezwęglowodanowa

Ryzykowna dieta bezwęglowodanowa

Dieta Bezwęglowodanowa znana też jako LCHF diet (Low Carb High Fat diet) znajduje licznych zwolenników nie tylko wśród tych, którzy lubią befsztyk i boczek.

Niektórych może dziwić, że dieta ta, oparta głównie na białku i tłuszczu w krótkim czasie powoduje dużą utratę masy ciała. Bez głodu i wyrzeczeń można szybko zrzucić nawet 20 kg. Mimo obiecujących wizji pięknego ciała możemy w pakiecie nabyć problemy z pomarańczową skórką, podwyższony cholesterol i pogłębienie się problemów z sercem.

Jak sama nazwa wskazuje, w diecie tej całkowicie eliminujemy wszystkie węglowodany. Nie możemy jeść owoców, batonów, chleba, pasty ani ryżu. Wszystko, co rozkłada się na glukozę, jest zabronione. Naukowcy już w poprzednim stuleciu odkryli, że przy całkowitej redukcji węglowodanów dochodzi do pozyskiwania energii z glikogenu, a następnie ze zgromadzonej wcześniej tkanki tłuszczowej. Utrata nawet 2 kg w ciągu tygodnia jest wynikiem przeciętnym, jeśli ściśle stosujemy dietę bezwęglowodanową.

Czy takie odchudzanie ma sens?

Dieta bezwęglowodanowa została opracowana specjalnie dla diabetyków. Nie występują w niej niebezpieczne skoki cukru we krwi; niestety po jakimś czasie pacjenci zaczynali skarżyć się na inne dolegliwości. Spożywanie dużej ilości białka przy prawie całkowitym braku błonnika skutkowało zatruciem organizmu i powstawaniem ogromnej ilości toksyn, których ciało nie nadążało wydalić. Decydując się na dietę bezwęglowodanową, możemy spodziewać się problemów z nerkami i nadnerczami, co często jest początkiem lawiny chorób. Aby to ryzyko zmniejszyć, należy dziennie wypijać ok. 3 litry wody strukturyzowanej bądź pić herbatki ziołowe, które pomogą nam pozbyć się tworzącego się w stawach kwasu moczowego.

Wykluczając warzywa skrobiowe z diety, jesteśmy skazani na ogromne braki minerałów. Owoce zaś, to największe źródło witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu.

Stosując dietę ubogą w węglowodany, narażamy swoje zdrowie na ogromne ryzyko. Musimy wiedzieć, że prawdopodobnie nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne nie będzie w najlepszym stanie – glukoza jest, bowiem głównym składnikiem pokarmowym naszego mózgu. Jest wiele osób, które stosując dietę bezwęglowodanową, chudły i jednocześnie cierpiały na stany depresyjne i nerwice lękowe.

DietaTop.pl

Odchudzasz się i szukasz rzetelnych informacji na temat diet? Na DIETA TOP znajdziesz wszystkie niezbędne dane – od ilości kalorii w danym produkcie, po szczegółowe jadłospisy oraz opisy różnych diet. Teraz będziesz mogła wybrać najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie się.

Dodaj komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz
jak schudnąć

Bądź na bieżąco zapisz sie!